Dans Ederken Buhur Dumanı..


Özgür'ce Buhur

   Kar altında kalmış bir şehirde bir Pazar sabahı, evde..

..buhur dumanının oluşturduğu gizemli atmosferde hoş kokular eşliğinde gül                 suyundan yapılmış tatlı; Besbuse..Sıcak vişne şerbeti beraberinde.

 

Buhurdanın içindeki misk-ü amber kokulu odun parçacıklarını geçtim o is değil mis kokulu dumana daldııı gitti gözlerim. Dumanların birbiriyle dansını izlerken küçükken dinlediğim binbir gece masallarından birini ziyarete gittiğim an meselesiydi ki..

Gözüm pencerenin ardındaki manzaraya takılıverdi. Binbirgece’de kar olamazdı, olsa olsa çöl kumları ve bedevi çadırları olmalıydı. Fakat her taraf kar ile kaplıydı.. Ankara işte, fil sırtıydı tüm yollar..

Sıcak vişne şerbetini yudumlarken, beyaz beyaz karlarla kaplı ağaçları, yolları, çatıları izlemeye koyuldum bu defa.. Masalsılık yerini soğuğa bıraktı. Ankara’da karlı bir Pazar sabahına geçiş yapıverdim.

Kar altında kalmış bir şehirde bir Pazar sabahı evde..

Dışarıdaki gün ıığından belki biraz daha faydalanabilirim ümidiyle perdeleri sonuna kadar açmış pencerenin dibinde, kalorifere dayanmış şekilde.. Gül suyundan yapılmış tatlı ve sıcak vişne şerbeti var pervazın üzerinde..

 

Dans Eden Buhur Dumanı

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın