Künefe Avcıları!!

ALtıntel Künefe, Küçükçekmece

Şöyle hakiki bir künefe arayışları devam ediyor. Bir türlü istediği lezzeti bulamadı. Kaşı Beyaz, Caprice Restaurant,  Ziya Şark ve daha pek çok yer. Şimdi de Altıntel’i inceledik nette. Face’te hayranları bile varmış dedik, burada yemeye niyetlendik.

Büyük bir titizlikle ve sabırla adresi yolu gösteren alet, GPSe tanımladı adresi rahat bulabilmek için. Teknolojinin aletleri büyüklerin oyuncakları..

Herkes bireyselleşiyor bu oyuncaklarla birlikte. Birkaç taksiciyi yoldan geçen kişiyi yol tarifi soruları ile rahatsız etmemek adına. Ne gariptir kıtaları, uzak diyarların haberlerini bize anında ileten, adeta ülkeleri yok ederek gezegenimizi bir köy haline getiren bu yeni dünyanın kitle iletişim araçları diğer taraftan bizi birbirimizden ayırarak ayrı dünyaların insanları yapıyor. Pek çoğumuz kapı komşumuzla merhabalaşmazken face üzerinden amerikadaki arkadaşlarımızla sürekli iletişim halindeyiz.

Konumuza dönecek olursak Altınel Künefeye gittik, yedik ve beğenmedik. Kaşıbeyazdaki daha iyiydi.

Not: Bu yazıyı yazdıktan sonra Ankara, Ulus’ta Urfalı Hacı Mehmet’in künefesini yedik. En güzeli bu idi. Künefe avcıları için bir not daha Ankara Ulus Meydanı Künefe Meydanı olarak da biliniyor.

 

Bir Cevap Yazın