Karl Fazer Çikolataları

Mrs. Sweet.

 

Yok böyle muhteşem lezzet..

Stockholm havaalanında ikram edilen çikolatayı beğenmiş ve Karl Fazer Blueberry bir de kırmızılı bilmem ne berrysinden almış Ömer. Mavi kutulu olan blueberry marmelatı içeren çikolatanın lezzetini herkes tatsın isterdim.

Ama hepsini yedim:))

Ve internette bu çikolatalarla ilgili hiç bir Türkçe bilgi göremedim.Süt tozu değil doğal taze sütten yapılan bu Finlandiya  çikolatası aslında kuzey Avrupa ülkeleri içinde iyi biliniyor.

Bakın Wikipedia Amcamız  Karl Fazer çikolataları hakkında neler yazmış:

Çikolatanın babası Karl Fazer İsveçli, kendisi Helsinki doğumlu bir girişimci. Berlin, Paris ve Saint Petersburg’da pastacılık alanında çalışmaları olmuş, 1891 yılında karısı ile birlikte Helsinki’de bir şekerleme dükkanı açmış, sonraki yıllarda da işi büyüterek bir çikolata fabrikası kurmuş. Pek çok ürünü klasikler arasındaymış.

Ben de bu seksi şeylerin verdiği muhteşem pozlara dayanamayıp başladım deklanşöre basmaya..

Buyrun izleyelim yutkunarak çikolataları..

Mr Sweet. Üzgünüm fotolar teknik olarak pek kaliteli değil, lezzet şölenini fotolarla pek iyi yansıtamamışım..

Karl Fazer Çikolataları” hakkında 7 yorum

  1. Merhaba, Ben de İsveç’ten dönerken hava alanından en azından Kuzey Avrupa’ya özgü olsun diye bir iki kutu Karl Fazer aldım. Bu kadar mükemmel olacağını bilseydim onlarca kutu getirirdim. İnanılmaz bir lezzet! Türkiye’de bulabileceğimiz bir yer keşfettiniz mi?

  2. Merhaba Elif, Kesinlikle “keşke daha fazla alsaydım” dedirten bir lezzet. Türkiye’de nerededir arayışlarım devam ediyor. Ahaliii, gören bilen varsa, haber verirse herkesi mutlu edecek:)

  3. finalandiyadan arkadaşımın getirdiği şahane, lezzet ötesi çikolata. Avrupa’da başka yerde de yok. Sadece iskandinav ülkelerinde bulunabiliyor. Finnstore.com dan türkiyeye sipariş verilebiliyor ama kargoda biri açar yer diye güvenip sipariş veremedim.

  4. Gerçekten çok çok güzel bir lezzet ancak helallik konusu var bir de! bu konuda bilgisi olan var mı acaba ?!

  5. Finlilerin en güzel becerdiği şey bu olsa gerek. Pek severim ☺️

  6. Tesadufen safanizla karsilastim.Su an Finlandiya’dayim Fazer fabrikasina cok yakin bir mesafede oglum oturuyor. Bence bu cikolatalarin benzeri yok.Keske ulkemizde de bulabilsek.Muhtesem lezzetler.Ayrica Finlandiyal dunyanin en gelismis ulkelsi .Bu insanlar dunyanin en durust insanlari her konuda ama her konuda guven verirler.
    Cikolatalri da en kaliteli cikolata bence.

  7. Merhabalar. Ben finlandya’da yaşıyorum ve defalarca fazer fabrikasına gitmisligim vardır. Hatta orada 4 ay bir staj gördüm. Bir arkadaşımız helal mıdır diye sormuş. Fazer’in hiç bir ürünün de domuz yağı ve yahut haram olan birşey yoktur sandviç’leri hariç.

Bir Cevap Yazın