Nando’s Peri Peri

Acı deyince çiğ köfteler, urfa kebaplar doğumuzun isotu gelir akla.. Batının acısı peri peri ile tanıştınız mı pekii.. Portekiz’lilerin keşifler döneminde kuzey afrika topraklarında keşfettiği ve sahiplendiği peri peri biberinin acısı ağızdan alev püskürtecek cinsten..

Portekizli bir girşimci bu peri peri acısını özel sosuyla tavuğa uygulamış ve bu sosta hiçbir katkı maddesi kullanmamış. Tavukları da dondurulmuş değil taze kesilmiş kullanmış. Bu tavuğu da özel acılı sosta beklettikten sonra direkt ızgara ateşinde pişiriyor, pek çok tavuk satan yerdeki gibi kızartmıyor anlayacağınız. Hizmetlerini restaurant olmasına rağmen fast food mantığıyla hızlı servis prensibiyle bütünleştirmiş ve dünya genelinde zincirleri bulunan bir yer ortaya çıkmış adı Nando’s Peri Peri.. Pek çok Hollywood yıldızı buranın müdavimlerinden olmuş.

Peri peri sosları, sebzeli, acılı, çok acılı, müthiş acılı isimleriyle masada da bulunuyor. Çalışanların T-shirtlerinde “şimdiye kadar tattığınız tüm acıları değiştirmeye geldik”  yazısı menülerinde acının baş köşede olduğunun haberini veriyor müşterilere..

Tavuk siparişinizi çeyrek tavuk, yarım tavuk ya da bütün tavuk şeklinde veriyorsunuz. İsterseniz menü alabiliyorsunuz. Menünün güzelliği ise tavuğun yanında yiyeceğiniz garnitürleri sizin seçebilmeniz. Portekiz pilavı, özel soslu haşlanmış mısır, patates kızartma ya da sebzeler.. Amerikan Nando’s menüde ben pişmiş bir baş sarımsak da gördüm ama buradakinde yoktu.

Farklı bir sunumla gözlerinizi de şenlendirmek istiyorsanız “Espetado” sipariş edin. O da resimdeki gibi aşağı doğru dizilmiş kuşbaşı piliçten oluşan şöööle bişey.. Tadı hiç farklı değil çeyrek tavuk lezzetinden, farkı lezzeti değil gösterişli sunumu bence..

Denemelik bir yer. Müdavimi olunur mu? Şimdilik sanmam, çok yaygın değil, belki ileride Nando’s.. Ataköydeki ekibi için müşteri memnuniyeti en üst alarm seviyesinde, başarılar dilerim..

Nando’s Peri Peri” hakkında 3 yorum

 1. Selam , 01-09-2010 çarşamba akşamı yani dün 42 yıllık hayatımda afrikada bile yaşamadığım çok kötü bir yemek fiyaskosu yaşadım saat 19.35 de restauranınızın önünden geçtim niyetim HD iskendere gitmekti birkaç adım sonunda kaplarında yaklaşık onkişi beklemekteydi bu görünce malum iftar hemen daldım mekanınıza kapıdaki iki hostes kızımız vardı insanları güzel karşılıyordu kısa boylu olanı beni çok güzel davet eti yalnız olduğumu belirttim küçük masanın birine oturttu iftara onbeş dakika vardı gelen garsona iftarı beklemeyecegimi belirtip siparişimi verdim-kanja çorbası-ve -tavuk kanadı siparişi verdim içecek se ayran özlemiş olmalıyım ayranı başka arzunuz varmı dediğinde kibar ve işini iyi yapmaya çalışan at kuyruklu uzun saçlı garsona cevabım yemeklerimin gelmesi diye cevap verince tebessüm etti genelde yokdenir aslında doğru cevabı verdiniz dedi . bekle bekle saat 20.05 de kanatları getiren başka garsona çorbam olacaktı dedim çorbam geldi fakat yanmasalardan duyduklarım söylenmeler ve benim beklemem günümü mahvetti. İlk kaşıgı aldıgımda çorbadan hayatımda içtiğim en lezletsiz çorbayı tatmış bulundum gerilmiştim rast gele birine beyefediliğmi bozmadan içemiyecem beğenmedim dedim kanatlarım olacaktı alabilirmiyim dedim hemen geldi güzel . Kanatları yemeğe başladım yarı oldu ekmek yetiren veya masalarda hizmette noksanlık varmı diye bakan hiç kimse yok rast gele ekmek istedim gelmedi kanatları sinirle kemirdim ellerimi yıkadım masama döndüm istemeden hesabım geldi ama karnım doymadı sinirden miğde asitim yükseldi hemen kart la ödedim . Kahve keyfi hakgetire açımm arkadaş doymadım kendime sinirlendim .Evimden çık hiç denemediğin yerde fiyasko yaşa bu karmaşık durumla altkata indim KAŞIK LA ya gözüm takıldı malumm açımm ve sinirliyim .Etli yaprak sarma ve fıstıklı kadayıf beni kendime getirdi saat 21.00 da çıktım bana bunları yaşatmaya kimin hakkı vardı . Bu akşam bakın restauranınızın rezilliğni iftar saati görmeniz için fırsattır .

 2. Merhaba Durmuş Bey,

  Nando’s Peri Peri’de yaşadıklarınızı restaurant sahibinin de okuması için aynen paylaşıyorum.

  İlginiz için teşekkürler.

  Özgür’ce

 3. MErhaba ;
  Nandosun Cevahirdeki ve caddebostandakı her ıkı subesındede yemek yedım.Her ıkısındekı hızmet kalıtesı ve tabakların doyurucu halı musterıyı memnun etmemesı ımkansız.baharat acı ve tavuk seven herkes kesınlıkle nandsu keşfetmelı.ama bende sitemımı bildircem nandosun her ıkı şubesındekı elemanlarındada cok memnundum.memnundum dıorum cunku her ıkı subede kapatıldı.ılk cevahır subesı kapatıldığında bağdat caddesindeki şubesınde elemanlara sorduk burasıda kapanıcakmı dıye HAYIR dendi.Ve bu hafta gıttımkı kapatılmış.NEDEN KAPADINIZ?:(
  ataköy şubeside uzak olduğu için gidemiyorum bizi bu lezzetten neden mahrum bırakıyorsunuz?

Bir Cevap Yazın